MENÜ

DAVETLİ KONUŞMACILAR

Dr. David Fletcher

Loughborough Üniversitesi Öğretim Üyesi

 

"Winning isn’t Normal: What Separates the Best from the Rest?"

 

Photo of Dr David Fletcher

 

 

Dr. David Fletcher, İngiltere' nin önde gelen üniversitelerinden olan Loughborough Üniversitesi'nde Spor psikolojisi alanında araştırmalar yapan araştırma merkezinin araştırma direktörü; spor psikolojisi doktora programının ise eğitim direktörüdür. Spor, iş ve diğer performans alanlarında performansın mükemmeleştirilmesine yönelik eğitim vermekte, araştırmalar ve danışmanlık yapmaktadır.  Baskı altında yüksek performansın nasıl sağlandığı ve performansın sürdürülebilirliğine yönelik kavramları eğitimlerinde ve araştırmalarında ele almaktadır: Performans Liderliği ve Yönetimi (örneğin, yüksek performanslı liderlik, seçkin ekipleri yönetme), Performans Ortamları ve Kültürleri (ör. Örgütsel işleyiş ve etkinlik, duygusal zeka ve iletişim), Performans Psikolojisi ve Yaşam Tarzları (örneğin, büyüme ve gelişen, psikolojik ve takım esnekliği, stres ve duygu), Performans Danışmanlığı ve Koçluk (örneğin, psikososyal beceriler ve müdahaleler, mesleki yeterlilik).

   

 

 

 

 

Dr. Christopher Willis

Mentor, Zihinsel Performans Danışmanı

 

"The present and (possible) Future of Applied Sport Psychology"

 

Christopher Willis

 

11 Temmuz 1969'da Las Vegas'ta doğan Dr. Christopher Willis, Almanca konuşulan ülkelerde lider performans koçlarından biridir. Eğitimini ABD, İngiltere ve Almanya'da tamamladı ve 15 yıldan fazla bir süredir ticaret, müzik ve tıp alanlarındaki yüksek performans için uygulamalı çalışmaların yanı sıra genç, ulusal ve olimpik sporculara da performans koçluğu yapmıştır. Almanca konuşulan ülkelerde spor psikolojisinin gelişimini şekillendirmesinin yanısıra Almanya ve Avusturya'daki uygulamalı spor psikolojisi eğitimlerini koordine etmektedir. Başında bulunduğu Zihinsel Mükemmellik Merkezi’nde zor durumlarda stres ve aksiyon becerilerini optimize etmek için en iyi uygulama modelleri, yöntemleri ve stratejileri ile ilgilenmektedir. Çok çeşitli ulusal ve uluslararası uzmanlardan oluşan bu merkezde Avrupa çapında eğitim kursları ve koçluk programları düzenlemektedirler.

 

 

 

 

 

Michala Bednarikova 

Slovakya Spor Psikolojisi Derneği Başkanı

 

“We are performers too, aren’t we?"

 Michala Bednarikova

 

  

Michala Bednáriková Slovakya' da Bratislava Comenius Universitesinde Psikoloji bölümünde master yaptı. Master tezinde sporcu-antrenör ilişkilerini ele aldı. 2018 yılında FEBSAC tarafından spor psikolojisi alanında ilk uygulamalı spor psikoloğu sertifikasını aldı. Uygulamalı spor psikoloğu olarak sporcular, ebeveynler ve antrenörler ile birlikte çalışmalarını yürütmekte ve uygulamalı spor psikolojisi alanında atölye çalışmaları yapıp eğitimler vermektedir. Neredeyse on yıldır spor psikolojisi alanında profesyonel organizasyonların aktif bir üyesidir. 2011 yılından bu yana 2 dönem ENYSSP yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır ve 2017 yılından bu yana Slovak Spor Psikolojisi Derneği'nin başkanıdır.

 

 

Dr. Turgay Biçer

 

turgay biçer

 

Eğitmen, Danışman Mentor, Yazar

 

"Yeniden Çerçeveleme Becerileri"

 

Yönetim Bilimleri Doktoru, spor bilimleri uzmanı olan Prof. Dr. Turgay BİÇER, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı ve aynı zamanda Egzersiz ve Spor Psikolojisi Deneğinin kurucu Başkanıdır. Ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongrelerde bilimsel çalışmalarda bulunmuş, oturum başkanlıkları yapmış, ve bir çok bilimsel dergide çalışmaları yayınlanmıştır. Basketbol brnşında sporculuk geçmişine sahip olan Biçer, uzun yıllar bu branşta ülkemizin çeşitli kulüplerinde antrenörlük yapmıştır. Biçer, TRT 2’de Yapımcılığını Neşe Bilginer’ in üstlendiği, ülkemizin alanında önderlik yapan kişilerin başarı öykülerini model alan “Başarı Basamakları” programını Ayşe İdem Tümer ile birlikte dört yıl yapmış ve sunmuştur. Buna ek olarak, SKYTURK360 TV, Lig Radyo ve Radyo sporda, spor psikolojisi alanında haftalık programlar yapmış ve sunmuştur. Yazarı olduğu 9 kitabın yanı sıra 12 kitabında editörüdür. Ulusal gazetelerde haftalık ve bazı sektörel dergilerde aylık köşe yazıları yazmaktadır. Türkiye’ de Spor Psikolojisi ve mentorluğun öncüsüdür. UEFA Kupasını kazanan Galatasaray, Dünya ve Konfederasyon Kupasında 3. olan A Milli Futbol, Dünya şampiyonu olan Yelken Milli, 2004 Atina Olimpiyatlarında madalya alan Olimpik Sporcularının yanı sıra,  Fenerbahçe, Trabzonspor, Antalyaspor, Denizlispor, Sivas spor, futbol ve Efes Pilsen, Ülker Spor Basketbol, Vakıfbank Voleybol, Voleybol Kadın Milli Takımı, Yüzme Milli Takımı ve ENKA Tenis Kulübünün yanı sıra farklı dallarda birçok spor kulübü ve sporcunun mentorluğunu yapmış, yapmaktadır. Biçer aynı zamanda ve ulusal ve uluslararası alanda Liderlik, Takımdaşlık, Motivasyon Değişim Yönetimi ve Bireysel Gelişim konularında ilham veren etkili bir konuşmacı olarak kabul edilmekte; bu iş, eğitim, siyaset ve spor alanlarında lider ve yöneticilerin danışmanlığı ve koçluğunu yapmaktadır. Futbol Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir. İki dönem Yelken Federasyonunda Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Bunun yanı sıra Basketbol Federasyonunda Eğitim, Golf Federasyonunda Sağlık, Yüzme, Kano, Karate Federasyonlarında Kurul üyelikleri yapmıştır; yapmaktadır. Avrupa ve Uluslararası Spor Psikologları, TMOK, Spor Bilimleri Derneği,  ANLP, ISCHPER gibi yurtiçi ve yurt dışındaki birçok meslek kuruluşunun üyesidir. Spor Bakanlığının oluşturduğu Spor Bilim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Birçok alanda ödülleri olan Turgay Biçer, 2015 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden  (TMOK),  Kariyer Dalı Büyük Ödülünü almıştır.

 

 

 

Eskişehir Web Tasarım