1xbet

VİNCENT ABOUBAKAR HABERLERİ

VİNCENT ABOUBAKAR HABERLERİ

Kamerunlu golcü Vincent Aboubakar, Al Nassr’dan ayrılmak için son saatleri sayarken Beşiktaş; Weghorst vekulübü Burnley ile geçici transfer sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla sonlandırıldığını KAP’a bildirdi. Weghorst’un bonservisini elinde bulunduran Burnley, erken fesih nedeniyle Beşiktaş’a 2 milyon 825 bin Euro ödeyecek.
Arabistan ekibindeki 2 milyon 250 bin Euro’luk yarım dönemlik alacağının tamamını almak için Al Nassr’a büyük baskı yapan Aboubakar’ın, birkaç gün içinde
istediğini alması bekleniyor. Sürecin hızlanması için başarılı oyuncuyla 2.6 milyon Euro’dan 2,5 senelik yaptıkları sözlü anlaşmaya ek olarak 250 bin Euro
daha ödemeyi öneren yönetim, her şey beklendiği gibi giderse Aboubakar’ı haftaya İstanbul’a getirmeyi istiyor.

1xbet

2,5 artı 1 yıllık olmak üzere seneliği 2.5 milyon Euro’ya anlaşma sağlanan yıldız isim, yarım dönem için de 1,5 milyon Euro’yu kabul etti. Transferin tamamlanması için Al-Nassr’daki 2 milyon 250 bin Euro’luk alacağını tahsil edip ardından sözleşmesini feshetmesi beklenen Aboubakar,
bu konuda Arap kulübüne baskı yapmaya devam ediyor.
Dün menaceriyle soluğu bir kez daha Al-Nassr yetkililerinin yanında alan Aboubakar’ın, ayrılış sürecinin hızlanması için alacaklarının bir bölümünü bırakmayı kabul ettiği bildirildi. Tarafların yollarını ayırmasına an meselesi olarak bakılırken yönetim,
fesihin resmiyet kazanması sonrasında özel uçağı Riyad’a gönderecek ve oyuncuyu saatler içinde İstanbul’a getirecek. Sonrasında tecrübeli forvetin Kayserispor’la oynanacak lig maçına yetiştirilmesi planlanıyor.
Beşiktaş Kulübü Dernekler ve Sosyal Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bayrak, Vincent Aboubakar transferi ile ilgili olarak dün Ankara’daki bir dernek organizasyonunun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Bayrak, “Sona yaklaştık diyebilirim. Al Nassr ile problemi var. Biz anlaştık aslında, Al-Nassr ile problemini çözdüğü zaman gelecek diye bekliyoruz” ifadesini kullandı. Aboubakar’ın Beşiktaş’ta daha önce önemli işler yaptığını dile getiren Bayrak, “Beşiktaş’a verdiği hizmet ortada.
Bizden sonra kaç paraya transfer olduğu ortada. Şu an Al-Nassr’dan kaç para aldığı ortada. Bunların hepsi oyunuyla ilgili,
verilen bu ücretler performansıyla ilgili. O yüzden güveniyoruz tabii ki” diye konuştu.

Beşiktaş, Kamerunlu futbolcu Vincent Aboubakar’ın transfer sürecinin tamamlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Aboubakar, Beşiktaş’ın Kayserispor maçı kamp kadrosuna alındı.
Vincent Aboubakar’ın uçağı havaalanına indikten sonra Kamerunlu yıldız, uzunca bir süre vize işlemlerinden kaynaklı beklemek durumunda kaldı. Saat 05:30’da havaalanından çıkan Vincent Aboubakar,
kendisini bekleyen Beşiktaşlı taraftarları selamladı. Taraftarlara imza dağıtan golcü oyuncu, daha sonra araçla Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nden ayrıldı.

1xbet

Beşiktaş, profesyonel futbolcu Vincent Aboubakar’ın transfer sürecinin tamamlandığını KAP’a bildirdi. Beşiktaş, Aboubakar ile 2.5+1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.
Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:
“Profesyonel Futbolcu Vincent Pate Aboubakar’ın transferi konusunda Oyuncu ile 21 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2024-2025 sezonu sonuna kadar iki buçuk yıl artı bir yıl opsiyonlu olarak sözleşme imzalanmıştır.
Oyuncuya net 1.140.000 Avro imza parası ve 2022-2023 sezonu için net 1.555.000 Avro, kalan sezonlar için sezon başına net 3.110.000 Avro garanti ücrete ek olarak aldığı süre ve
müsabaka türüne göre maç başına azami net 12.000 Avro maç başı ücreti ödenecektir.”

Beşiktaş formasıyla üçüncü dönemine Kayserispor maçıyla başlayan Vincent Aboubakar, 20 dakika görev yaptığı mücadelenin ardından camiaya umut dağıttı. Kamerunlu golcü, “Beşiktaş’ın her zaman hak ettiği şampiyonluklardır. İnanacağız. Her şey mümkün” dedi.
Aboubakar, “Başkanımıza, menajerime, hocamıza, takım arkadaşlarıma, taraftarlarıma teşekkür ediyorum 3. defa gelmemi sağladıkları için. Beşiktaş’a gelmek gururdur. Şampiyonluk için oynamak benim için çok önemli. Beşiktaş’a döndüğüm için çok mutluyum” dedi.
Kamerunlu yıldız, “Beşiktaş benim için her zaman bir seçenek. Buradaki herkesi tanıyorum. Beşiktaş benim ailem. Yapacak çok işimiz var. Ben buraya katkı sağlamaya geldim. Takımda kazanma ruhu var. Devam edeceğiz kazanmaya.
Zor bir lig. Beşiktaş’ın hak ettiği yer her zaman zirvedir, şampiyonluklardır. İnanacağız ve çalışacağız. Böylece her şey mümkün” ifadelerini kullandı.

1xbet

Yorum yapın