1xbet

ERTAÇ ÖZBİR HABERLERİ

ERTAÇ ÖZBİR HABERLERİ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Adana Demirspor, Yusuf Sarı’nın ardından bir transferi daha açıkladı.
Kulüpten yapılan açıklamada, Yeni Malatyaspor’dan ayrılan Ertaç Özbir’le anlaşmaya varıldığı belirtildi.
Açıklamada, “Takımımız son olarak Yeni Malatyaspor forması giymiş tecrübeli kaleci Ertaç Özbir ile 2+1 yıllık sözleşme imzalamıştır.” ifadeleri yer aldı.
Geçtiğimiz sezon Yeni Malatyaspor’la Süper Lig’de 29 maça çıkan Ertaç Özbir, kalesinde 44 gol görürken 6 maçı gol yemeden tamamladı.
Adana Demirspor’dan bugün yapılan bir diğer açıklamada Çaykur Rizespor’dan ayrılan Yusuf Sarı ile 3 yıllık sözleşme imzalandığı belirtilmişti.

1xbet

Adana Demirspor’un yeni transferlerinden Badou Ndiaye ve Ertaç Özbir açıklamalarda bulundu.
“Takımda olumlu bir hava var”
Adana Demirspor’un yeni file bekçisi Ertaç Özbir ise, “Takımda çok güzel ve olumlu bir hava var. Yeni transferler geldi. Adaptasyonu kısa sürede halletmeye çalıştık.
Bunda bir nebze de olsa başarılı olduk. İyi de gidiyoruz şu an. Lige başlamak açısından puan ve puanlar almak önemliydi.
Şu an gayet güzel başladık” dedi.

“Hiç düşünmeden teklifi kabul ettim”
Transfer süreciyle ilgilinde konuşan Ertaç, “Murat başkanımız sağ olsun, teklifi sunduğunda hiç düşünmeden bu teklifi kabul ettim. Kabul etmek zorundaydım,
boynumuzun borcuydu. Çok mutluyum, taraftarlarımızın, bu camianın önünde o teri akıtmaktan dolayı çok mutlu olacağım” sözlerine yer verdi.
Fenerbahçe maçıyla ilgili düşüncelerini aktaran file bekçisi, “Büyük takım deplasmanları özellikle 4 büyükler, onları orada yaşatacakları zorluklar
her takım için önemlidir. Orada bizim için ayrı bir heyecan olacak.
Biz kendi oyunumuzu kendi karakterimizi sahaya yansıttığımız sürece puan ve puanlarla döneceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

1xbet

Adana Demirspor’un başarılı kalecisi Ertaç Özbir, şampiyonluk için iddialı konuştu. Özbir, “Hedeflerimiz doğrultusunda ilk 3, ilk 5 olur ama
gönül ister ki şampiyonluğa oynayalım, son haftalara kadar sürdürebilelim ve o yarışın içerisine girebilelim.
Hedefim sonuna kadar şampiyonluğu kovalayabilmek. İnşallah bunu da başarırız” diye umut dağıttı.

Tecrübeli kaleci Ertaç Özbir de Milli Takım ve Avrupa hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi:
“A Milli Takım her Türk gencinin olmak isteyeceği bir yer tabii ki. Şu anda önümüzde Avrupa Şampiyonası var, bunun için 2.5 ay gibi süreç var.
Şu an çok erken olduğunu düşünüyorum. Fırsat olursa oralara da gitmek isteriz tabi ama benim düşüncem genç arkadaşlarımın orada olması.
İhtiyaç duyulması halinde eğer genç arkadaşlarımız da performanslarını yukarı çekemediği takdirde biz de milli takıma yardımcı olmaya çalışırız.
Adana Demirspor ailesine ve camiasına Avrupa çok yakışacaktır çünkü bunu yeterince hak ettiğimizi düşünüyorum.
Uzun yıllar sonra Süper Lig’e çıkıp da bu sükseyi yapabilmek her takımın harcı değil. Bunu bu zamana kadar başardık.
Çok erken de konuşmak istemiyorum ama hedeflediğimiz doğrultuda ilk 3 olur,
ilk 5 olur ama gönül bunu son haftalara kadar sürdürebilmek, o yarışı devam ettirebilmek ister. Benim öz hedefim sonuna kadar şampiyonluğu kovalayabilmek.”

1xbet

Yorum yapın