1xbet

En İyi BluTV Dizileri 2023

BluTV; internet üzerinden yayın yapan ücretli bir medya sağlayıcısıdır. Siz de PeP Visa Kart’a özel kampanyadan yararlanarak Chernobyl, Alef ve Masum gibi en iyi BluTv dizilerini seyredebilirsiniz. PeP Visa Kart ile dijital içerik platformlarında yapacağınız harcamalarınızın %50’sini geri alabilirsiniz. Kampanya 31 Temmuz 2022 tarihine kadar geçerlidir.

1xbet

En İyi 10 BluTV Dizisi

– Chernobyl

– The Sopranos

– True Detective

1xbet

– Six Feet Under

– Masum

– Yaşamayanlar

– Bartu Ben

– Aynen Aynen

1xbet

– Yarım Kalan Aşklar

– Alef

Chernobyl

– 1 sezon

Bölüm Süresi: 1 saat

Yönetmen: Johan Renk

Oyuncular: Jessie Buckley, Jared Harris, Stellan Skarsgard

En iyi BluTV dizilerinden olan Chernobyl, İngiliz-Amerikan yapımıdır. Nisan 1986’da Çernobil Nükleer Santrali’nde gerçekleşen patlamayı konu alan dizi, 71. Primetime Emmy Ödülleri’nde 19 dalda aday gösterilmiştir.

The Sopranos

– 6 sezon

Bölüm Süresi: 55 dakika

Yönetmen: David Chase

Oyuncular: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco

1999-2007 yılları arasında yayınlanan The Sopranos, en güzel BluTv dizileri arasındadır. Kurgusal bir Amerikan-İtalyan mafyası olan Soprano ailesinin hayatını anlatan dizi, dram ve suç temalarını kara mizahla harmanlar.

True Detective

– 3 sezon

Bölüm Süresi: 55 dakika

Yönetmen: Cary Fukunaga

Oyuncular: Matthew McConaughey, Colin Farrel, Rachel McAdams

BluTV en iyiler listesinin olmazsa olmazı True Detective, her sezon farklı bir hikâye sunar. Amerikan yapımı dizi, bir seri katili yakalama sürecini anlatır.

Six Feet Under

– 5 sezon

Bölüm Süresi: 1 saat

Yönetmen: Alan Ball

Oyuncular: Peter Krause, Michael C. Salon, Frances Conroy

Bir cenaze evi işleten Fisher ailesinin hayatını anlatan dizi, kara mizah ve dram temasıyla bezenmiştir. Amerikan yapımı serinin son bölümü, “En Unutulmaz Dizi Finalleri” listesine girmiştir.

Masum

– 1 sezon

Bölüm Süresi: 1 saat

Yönetmen: Seren Yüce

Oyuncular: Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay

Türk yapımı Masum, eleştirmenlerden tam not alan en iyi BluTv dizilerinden biridir. Polisiye dizi, kıyı kasabasında yaşayan emekli komiserin aniden değişen hayatını ve saklaması gereken sırları konu alır.

Yaşamayanlar

– 1 sezon

Bölüm Süresi: 120 dakika

Yönetmen: Alphan Eşeli

Oyuncular: Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Selma Ergeç

Türk yapımı BluTV dizilerinden bir diğeri de vampir temalı Yaşamayanlar’dır. Bu yapım, ilk Türk vampir dizisi olma özelliğini taşır.

Bartu Ben

– 1 sezon

Bölüm Süresi: 40 dakika

Yönetmen: Tolga Karaçelik

Oyuncular: Bartu Küçükçağlayan

Dizi, kısa bir süre şöhret sahibi olmuş Bartu’nun popüleritesini kaybetmesini ve kimlik arayışını anlatır. Komedi unsurlarıyla çevrelenmiş hikâye, Küçükçağlayan’ın kaleminden çıkmıştır.

Aynen Aynen

– 6 sezon

Bölüm Süresi: 8 dakika

Yönetmen: Yunus Ozan Korkut, Osman Kaya

Oyuncular: Nilperi Şahinkaya, Uraz Kaygılaroğlu, Kerem Bürsin

En iyi BluTV dizilerinden biri olan Aynen Aynen, kadın-erkek ilişkilerini konu alır. Gerçekçi anlatıma sahip Türk yapımı bir dizidir. 6 sezon sürmesine rağmen 8-10 dakikalık bölümleriyle mini dizi kategorisinde yer alır.

Yarım Kalan Aşklar

– 1 sezon

Bölüm Süresi: 1 saat

Yönetmen: Umur Turagay

Oyuncular: Dilan Çiçek Deniz, Burak Deniz

Aksiyon-fantastik temalarıyla öne çıkan Yarım Kalan Aşklar, idealist bir gazetecinin evlenmek üzereyken ölmesiyle başlar. Yeni bir bedende hayat bulan gazeteci, kendisini kimin öldürdüğünü bulmak ve sevgilisine gerçekleri anlatmak zorundadır.

Alef

– 1 sezon

Bölüm Süresi: 53 dakika

Yönetmen: Emin Alper

Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan

Türk yapımı mistik-polisiye dizi Alef, iki dedektifin Boğaz’da bir ceset bulması üzerine şekillenir. Bu cinayet, İstanbul’un karanlık ve tasavvuf dünyasının kapılarını aralamaktadır.

Yorum yapın